Ternyészideje 282-284 nap, jarovizációt igényel, tehát tavaszi vetéssel csak a következő évben megy magszárba, akkor közvetlen a tavaszi felmelegedést követően.
Takarmányozási érték:
Nagy zöldtömeget produkál, mely hasznosítható zöldként, szénaként, silóként, szenázsként. Legeltethető, bálázható.
Bokrosodáskor, illetve többéves állomány esetén az őszi sarjú 1,6-2,1 t/ha zöldtömeget ad, ami legeltetéssel hasznosítható.
Szárba induláskor, mikor az állomány magassága 30 cm körüli 7,5-11 t/ha zöldtömeg legeltethető. Ekkor a legkedvezőbb a Perenne beltartalmi összetétele, hiszen szárazanyagában 30,7 % nyersfehérjét és 22,2 % nyersrostot tartalmaz (1-3 ábra).
Kaszálással történő betakarításkor a kései szárba indulás fenofázisa a legoptimálisabb, mikor magassága 60 cm körüli. Ekkor az állomány 19,7-37,3 t/ha-os zöldtömeggel, szárazanyagában 23,2 %-os nyersfehérje-, és 26,6 %-os nyersrost tartalommal rendelkezik. Későbbi időpontig (kalászolás, virágzás) nem érdemes várni a betakarítással, mert a nagyobb zöldtömeg (kalászoláskor 22,3-47,8 t/ha) nem kompenzálja a jelentős minőségromlást (nyersfehérje- 12 % és a nyersrost-tartalom 31,3 %). A kései kaszálás a sarjhajtások fejlődésére is kedvezőtlen hatással van.
A második, illetve a harmadik kaszálás jó csapadékellátottság esetén szintén jelentős zöldtömeget ad.